Tossa de Mar - Costa Brava

napiste
518 334 983
Po - Pá: 8.00 - 17.00
  • letní zájezdy
  •  
  •  
  • Tipy
  •  
Zadejte oblast ...
Termín: 04.05.2018 - 15.06.2018
Cestující:4
zájezdů
 

Tossa de Mar

Hodnocení95 %0100958
++++ ++++ ++++ ++++ +++-
Klienti CK LudorTossa de Mar
Ověřeno: Klienti CK Ludor
Ověřeno a hodnoceno klienty, kteří byli v daném letovisku: 958
Celkový počet hodnocených ubytovacích zařízení: 257
Počasí
Doporučené ubytování v letovisku Tossa de Mar
 

Když se před vámi objeví kouzelná zátoka, na jejímž konci se zvedá skalnatý mys se zbytky hradeb, jste v Tosse de Mar, jednom z nejromantičtějších a nejpřitažlivějších městeček na pobřeží Costa Brava. Koncem minulého století objevili jeho kouzlo katalánští malíři krajináři a už ve třicátých letech bylo pokládáno za ideální místo k odpočinku. Dodnes si uchovalo středověký ráz, můžete se procházet křivolakými uličkami s kamennými domy, úzkými schodišti a malými náměstími a zastavit se na kávu v jedné z mnoha kaváren v centru městečka.
Ideální pro:toto letovisko je ideální oblastí pro strávení klidné a ničím nerušené dovolené plné odpočinku a relaxace. V porovnání s ostatními letovisky doporučujeme hlavně pro rodiny s dětmi, ale také pro starší generaci a zamilované dvojice. Rozhodně to není místo pro milovníky rušného nočního života.

Moře a pláže

v centrální části Tossa de Mar je hlavní městská pláž - Platja Gran (390 m) s kompletním turistickým servisem. Pro rodiny s menšími dětmi doporučujeme dvě místa - pláž Es Racó, kterou najdete na okraji hlavní městské pláže pod středověkými hradbami nebo Platja de la Mar Menuda (180 m), nacházející se jen pár minut pěší chůze od centra. Na okrajích letoviska jsou menší pláže, ideální na koupání i potápění se v malých skalnatých zátokách. Krásnou malou pláž Es Codolar (90 m) najdete přímo pod hradbami.

Tipy na výlet

BARCELONA + MONTSERRAT - návštěva horského benediktýnského kláštera Montserrat, v Barceloně prohlídka katedrály Sagrada Familia, středu města i vrchu Montjuic, okružní projížďka městem.
BARCELONA - FONTÁNY - panoramatická projížďka Barcelonou, navštěva nejvýznamnějších památek. Po setmění se rozzáří kaskáda fontán na vrchu Montjuic a představení světel, vody a hudby začíná.
WATER WORLD – celý den - vodní park Water World je umístěn nedaleko Lloretu de Mar (cca 6 km od Pinedy a Malgratu) - najdete v něm gigantické tobogány, skluzavky, různé druhy bazénů i s mořskými vlnami, „divokou řeku“, ale i restaurace, bary, dětskou zahradu, minigolf.
MARINELAND - kouzelné vodní středisko s bazény, tobogány, dětským bazénem, nezapomenutelnými představeními s delfíny a malou zoologickou zahradou.
COSTA BRAVA - lodí - celodenní výlet lodí dává skvělou příležitost poznat pobřeží Costa Brava nejen z pevniny, ale i z moře. Plavba trvá cca 1,5 hod.
STŘEDOVĚKÝ HRAD S VEČEŘÍ - středověký hrad knížat z Valltordery je položen asi 12 km od hotelů v městečku Tordera. Rytířským představením se přenesete do období před 400 lety a ocitnete se ve středověku. V průběhu večeře uvidíte turnajové ukázky „caballeros“, po jejich skončení následuje ukázka flamenca a taneční večer.
LA SIESTA DE SANTA SUSANNA - vystoupení typické španělské hudební skupiny „La Tuna“, která Vám předvede umění starošpanělských lidových písní, v průběhu večeře proběhne ukázka španělského flamenca.