Hledejte podle oblasti Hledejte na mapě Návrat nahoru
  •  
  •  
  •  
  • Tipy
  •  
Kam chcete jet?
Zadejte oblast ...
Kdy a na jak dlouho? 15.06. - 31.08.2024 / 1 týden
Kolik osob?4 dosp.
hledat
lupa
 
 
ludor

BARCELONA


Světově proslulá metropole, která oplývá bohatou architekturou. Tomuto městu vtiskl svůj znamenitý rukopis architekt Antonio Gaudí. Můžete zde obdivovat hned několik jeho originálních staveb. Nejznámějším dílem je bezpochyby jedinečná katedrála Sagrada Familia. K dalším z jeho skvostů patří například Casa Batlló a park Güell.
Pokud nejste nadšenci architektury a historie, pak i pro vás se zde najde spousta míst, která stojí za návštěvu. Například jedno z největších akvárií v Evropě, které leží v přístavu, který sám o sobě stojí za vidění. Velkou atrakcí přístavu je lanovka Port Cable Car, která vede na kopec Montjuic, z kterého je překrásný výhled na celé město. Pro sportovní nadšence bude zajisté největším lákadlem stadion FC Barcelona. Srdcem města je bulvár Ramblas, tato pestrá a živá ulice je bezpochyby nejrušnějším místem města. Vedle množství pouličních umělců, zde naleznete také množství restaurací, barů a diskoték.
V Barceloně si přijde na své každý. Navíc se nachází pouhých 30 km od pobřeží a díky husté síti železnic je z většiny letovisek velmi snadno dostupná.